wiwiwiiter Lenky Švábovej + Dariny Šimkovej fórum FA 

   

VÝBER: Varíme na internete

 
Darina Šimková 

Ahojte priatelia, z času na čas sa mi žiada trochu si zamaškrtiť a dostala som chuť  na chutné grilované ciabatty s mozzarellou a marinovanou paprikou, recept je jednoduchý, časovo nenáročný, takže, odvážnejší, vyskúšajte si svoje kuchárske schopnosti…

Darina odporúča: Pokiaľ sa vám video nespustilo, kliknite si prosím na youtube adresu:
https://www.youtube.com/watch?v=88U7IZv8RRA

Čo je to ciabatta?
Ciabatta je taliansky biely chlieb, ktorý sa pripravuje z hladkej pšeničnej alebo chlebovej múky, droždia a olivového oleja. Sú aj rôzne iné variácie, ktoré vznikajú pridaním ďalších surovín, napríklad olív alebo paradajok . Je to jedna zo základných príloh, ktorá sa v talianskej kuchyni používa k mnohý pokrmom.
https://en.wikipedia.org/wiki/Ciabatta

Čo je to mozzarella?
Mozzarella je mäkký syr z talianskej Kampánie, má tvar oválnej loptičky a uskladňuje sa v miskách alebo pevne uzavretých vreckách obsahujúcich srvátku. Mozzarela má snehobielu farbu a veľmi tenkú lesklú kôru. Štruktúra mladého syra je pomerne pružná a poddajná a dá sa celkom ľahko krájať. Ako syr zreje, stáva sa mäkkším a zintenzívňuje sa jeho chuť.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Mozzarella

Chceš hľadať na Google?
https://www.google.sk/#q=ciabatty+mozzarella

Chceš hľadať na youtube?
https://www.youtube.com/results?search_query=ciaba…

Vieš kde nájdeš viac informácií o receptoch?
https://www.cimax.sk/lieky/recepty

Darina komentuje: Rada si pozerám na internete recepty, vždy si nájdem niečo, čo som ešte neochutnala a keď príde ku mne návšteva, mám dobrú inšpiráciu. Naposledy som prekvapila moju priateľku s chutným šalátom z grilovanej zeleniny so syrom a medovou omáčkou a nakoľko som nemala doma balkánsky syr, dala som kravský syr. Samozrejme že sme si pochutili. Viac takýchto receptov si nájdete na tejto super stránke http://kuchynalidla.sk/.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.