wiwiwiiter Lenky Švábovej + Dariny Šimkovej fórum FA 

   

meditácia s darinou – zmyselnosť harmónie


Darina Šimková

DARINA: ZBLIŽUJEM SA SO SVOJÍM VNÚTROM
Rozjímam nad svojím vnútrom, poďte so mnou do svojho vnútorného sveta a nájdite si svoj vlastný kľud harmóniu. 

File:Chute d eau Bushy park Dublin.JPG  Autor: Cqui

 Meditujte po kliknutí dole

zmyselnosť harmónie

Jednou z hlavných hodnôt meditácie je ponorenie sa do seba a koncentráciou spoznať sa a zblížiť so svojím vnútrom. Spoznaj sám seba, aby si vedel, kto si a čo všetko obsahuje tvoja duša: je to aj emočná záležitosť ako ahoj moje srdce, to si ty a tu som ja, čo ťa nosí vo svojom tele. A spoznať seba je aj o tom ako sám seba ovládať a v tom nájsť pokoj svojej duše. Moja duša a moje telo sa stáva jedným a niet iného mimo svoju spoločnú prítomnosť.

Meditácia je nepokoj, ktorý prechádza do hlbšieho pokoja. Je tu aj sebaovládanie svojho nepokoja. Meditácia dáva pokoj a vyrovnanie fyzického s duchovným. Pokoj a mier dáva silu budúcich dní. A to je výborná vec.

Dosahujem meditáciou pokoj a vyrovnanosť. A znovu a znovu odchádzam z vonkajšieho sveta, ktorý je plný nepokoja, do svojho vnútra a tu nastoľujem pokoj a krásu vo vlastnej duši a jej možnostiach dokonalosti. Znovu si pripomeniem hodnotu harmónie samého so sebou. A už viac nedopustím, aby niekto túto jednotu a tento pokoj niečím narušil. Jednoducho to vonkajšie nemôže a vnútorná harmónia zvíťazí.

Meditujem každý deň a to mi dáva stále viacej istoty. Menej stresu viac rozjímania prečo harmóniu a kľud vlastnej duše a jej spoločnú jednotu na tom, na čom nám záleží tak silne ako na harmónii samotnej. Spravte si zo svojho vnútra svoju vlastnú svätyňu, kde stalaktity a stalagmity odbíjajú po každej kvapke čas a hodiny ticha a nerušenej harmónie. A tú vonku niekto smädný vždy naruší.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.