wiwiwiiter Dariny Šimkovej fórum FA 

   

ČLÁNKY: Saint Lorenzo Ruiz

V1
Darina Šimková

Zdravím vás priatelia, Lorenzo Ruiz, prvý filipínsky svätý, bol jednoduchý laik, ktorý zomrel ako mučeník pre vieru, odmietol vzdať sa svojej viery, bol umučený… 
http://www.americancatholic.org/Features/Saints/Sa…

Saint Lorenzo Ruiz,
.

Darina odporúča: Pokiaľ sa vám video nespustilo, kliknite si prosím na youtube adresu:
https://www.youtube.com/watch?v=6mnBpiJ4G_Y

Kto je to Saint Lorenzo Ruiz?
Saint Lorenzo Ruiz je filipínsky svätec uctievaný v rímskokatolíckej cirkvi. Čínsko – filipínskym martýrom sa stal po jeho poprave v Japonsku. Saint Lorenzo je patrónom okrem iného, Filipín a filipínskych ľudí.
https://en.wikipedia.org/wiki/Lorenzo_Ruiz

Saint Lorenzo Ruiz
goo.gl/hydKF5
Autor: Lloydbaltazar 

Chceš hľadať na Google?
https://www.google.sk/#q=Lorenzo+Ruiz

Chceš hľadať na youtube?
https://www.youtube.com/results?search_query=Saint…

Vieš, kde nájdeš viac informácií o Saint Lorenzo Ruiz?
http://www.catholic.org/saints/saint.php?saint_id=…
https://johnib.wordpress.com/2013/09/28/saint-lore…
http://www.sspxasia.com/Newsletters/2001/Oct-Dec/A…

Darina komentuje: Filipíny a filipínske liečiteľstvo ma odjakživa veľmi zaujímalo a tak som pre vás pripravila príbeh o svätcovi Lorenzovi Ruiz, ktorý sa narodil v Binondo Manile na Filipínach. Jeho otec bol Číňan a matka Filipínčanka. Niekoľko rokov sa vzdelával u dominikánskych mníchov. Robil náboženskú a liečiteľskú prax a končil tragickým koncom v Japonsku. Bol vysvätený pápežom Jánom  Pavlom II. Požiadala som známu špiritistiku, aby spravila niečo na spôsob seanse na vyvolanie ducha Lorenza Ruiza, o ktorom sa píše pomerne málo a tak zistila, že sa v ňom zobudili liečiteľské sily podobné filipínskym liečiteľom, spojil ich s kaligrafickými znakmi, venoval sa prepisovaniu starých náboženských knižiek. Poprosila som môjho priateľa, aby požiadal svojho známeho geológa, ktorý bol na Filipínach, aby sa vyjadril, ako môžu pôsobiť na človeka tektonické platne zemského povrchu. Odpovedal nám, že Filipíny sú jedinečné prostredie s mnohými ostrovmi a sopkami, s jedinečným podložím a ľuďmi a že je na Filipínach zvyšený počet mystických a náboženských prejavov. Ani sa nečudujem, že je tam veľa liečiteľov, ktorý pri liečbe používajú obrázky z biblie a priamo obrázok Ježiša Krista so žiaracim srdcom. Ešte som si zistila, že na Filipínach mnohí ľudia trpia na choroby kostí a jednou z nich je aj tuberkulóza kostí. Ja považujem Lorenza Ruiza nielen za silného kresťana, ale aj ako silného kresťanského terapeuta, čo je na Filipínach úplne normálne. Lorenzo Ruiz mal jedinečné schopnosti a je vlastne zakladateľom filipínskeho liečiteľstva.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.